UZ DAN JABUKA - 20. LISTOPAD

UZ DAN JABUKA - 20. LISTOPAD

Unutar obilježavanja Dana jabuka, osvrnuli smo se na sorte jabuka naših dvorišta i razlika između njih i jabuka kupljenih u trgovinama. Ujedno se posvetila pozornost važnosti jabuke kao voća za naše zdravlje i njezine osobine.

Djeci su omogućeni doticaji sa stihovma, igrokazima i pjesmama na temu jabuke. Proveden je i pokus jabuke u vodi, koji i vi možete provesti kod kuće.

obilježavanje je obogaćeno i različitim kreativnim izričajima, koje možete vidjeti i na fotografijama i uz našu kratku priču poigrati se kod kuće.

jer bi trebao kao što je jedno dijete izjavilo:

SVAKI DAN,

BITI JABUKE DAN!!

 

 

PRIČA O TRI JABUKE

Tri se jabuke naguravale u jednoj staklenoj zdjeli na stolu.

–          Ja sam najljepša, žutim se kao sunce- reče prva.

–          Pogledaj mene. Još sam ogrnuta zelenom haljinom proljeća-uskoči druga.

–          Što se toliko nadmećete? Pogledajte moje rumenilo. Pucam od zdravlja i sočnosti-bahato će treća jabuka.

Uto se s igrališta vratio Marko. Opere ruke i priđe zdjeli. Prsti su mu neodlučno lebdjeli iznad jabuka.

–          Lijepe su sve tri- promrmlja pa pojede i žutu i crvenu i zelenu.

Zvonimir Balog

 

Dječji vrtić "Vrtić Panda"

HERCEGOVAČKA 29

42000 VARAŽDIN

OIB:32116668950

TEL: 042 233 285, 095 7552125

RADNO VRIJEME 5:15 DO 17:00

RADNO VRIJEME PISARNICE : 8:00 DO 16:00